WORKSHOPS - Arkadiusz Jankowski - Photographer | Advertising Photographer | Warsaw

WORKSHOPS

„ŚWIATŁO BŁYSKOWE: PORTRET, MODA, REKLAMA.”

Najbliższe terminy: Wrzesień/Październik 2017 (Warszawa)

- 2 dniowe warsztaty fotograficzne w studio.
- Liczba godzin: 17h (sobota i niedziela).
- Liczba uczestników: 6 osób.
- Cena: 1000 zł netto/osoba.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla średnio-zaawansowanych fotografów, którzy pierwsze doświadczenia w pracy z oświetleniem błyskowym mają już za sobą, ale również dla zaawansowanych fotografów, którzy chcieliby rozwinąć swój warsztat oraz spojrzeć na możliwości jakie daje oświetlenie błyskowe z innej strony.

Na warsztatach główny nacisk położony jest na gruntowne zrozumienie zasad działania światła błyskowego oraz doboru odpowiednich modyfikatorów i narzędzi w celu uzyskania konkretnych efektów na zdjęciach. Teoria tłumaczona jest nie tylko na "sucho", ale także w praktyce. W trakcie zajęć przerobionych będzie kilka setupów oświetlenia (od prostego składającego się z 1-2 lamp, po skomplikowany składający z 5-6 lamp), które znajdą zastosowanie w fotografii portretowej, modzie czy reklamie i pozwolą lepiej zrozumieć omawianą wiedzę teoretyczną. Dla każdego z uczestników przewidziane jest dużo czasu na pracę z modelką, a także czas na zaprojektowanie i zbudowanie (pod nadzorem moim i asystenta studia) swojego własnego setupu oświetlenia. Po zajęciach każdy z uczestników będzie znał nie tylko gotowe wzorce ustawienia światła, ale przede wszystkim będzie wiedział jak stworzyć swoje własne setupy oświetleniowe na dowolnym sprzęcie w zależności od potrzeb.

Całość zajęć zwieńczona jest krótkim wykładem na temat retuszu zdjęć w aplikacji Photoshop CC, podczas którego omówione zostaną najbardziej użyteczne narzędzia programu i zasady efektywnej pracy.

Warsztaty mimo napiętego programu nie mają sztywnej formy i pozwalają na indywidualne podejście do każdej grupy. Zajęcia zaczynają się od wspólnej burzy mózgów, dzięki której każdy z uczestników ma możliwość określenia czego najbardziej chciałby się na warsztatach nauczyć. Przewidziany jest również czas na nurtujące pytania i odpowiedzi.

Zapraszam serdecznie!


PLAN WARSZTATÓW

Dzień 1:

10.00-11.30
- Wprowadzenie
- Przedstawienie zespołu i uczestników
- Cel warsztatów
- Rozdanie materiałów edukacyjnych
- Wspólna burza mózgów, pytania i odpowiedzi

11.30-12.30
- Teoria: definicja światła oraz krótkie omówienie zjawisk fizycznych związanych z promieniowaniem optycznym i fotografią
- Omówienie najistotniejszych cech światła błyskowego potrzebnych przy planowaniu oświetlenia sesji zdjęciowych

12.30-13.30
- Sprzęt
- Przegląd podstawowych systemów oświetlenia studyjnego oraz modyfikatorów
- Porównanie lamp typu studyjnego z lampami typu speedlight
- Przykłady wykorzystania lamp typu speedlight (strobing)

13.30-19.00
- Zajęcia praktyczne
- Przykłady zastosowania teorii w praktyce
- Budowa 4 różnych setupów oświetlenia studyjnego
- Tethered shooting z wykorzystaniem programów Lightroom i Capture One
- Praca z modelką i wizażystką
- Praca w grupach 2 osobowych (w układzie fotograf i asystent)
- Dla każdego z uczestników indywidualne 40 minut z modelką (po 10 min na każdym z setupów oświetleniowych)

Dzień 2:

10.00-11.30
- Podsumowanie zdobytej wiedzy na temat oświetlenia
- Omówienie zrobionych zdjęć (po 1 najlepszym od każdego uczestnika)

12.00-14.30
- Zajęcia praktyczne - 20 min dla każdego z uczestników na własnoręczne ustawienie światła i zrobienie zdjęć według własnego pomysłu pod okiem prowadzącego i asystenta studia

14.30-17.00
- Obróbka zdjęć w programie Photoshop CC

17.00-18.00
- Podsumowanie warsztatów

*W studio oferujemy herbatę, kawę, wodę, ciasteczka oraz dostęp do prywatnej kolekcji ciekawych albumów i książek fotograficznych: Annie Leibovitz, David LaChapelle, Nick Knight, Mario Testino, Tim Walker, Richard Avedon, Vogue: The Editor's Eye, Li Wei, Patrik Ecclesine, Oliver Rath, Isabel Munoz, The Polaroid Book, Fotografia XX Wieku, The Photographer's Survival Guide, Successful Self Promotion for Photographers, Cinematic Storytelling, High Touch - Tactile Design and Visual Explorations czy Lightning for Cinematography. Warsztaty wspierane są ponadto przez Red Bulla - każdy z uczestników będzie mógł wzmocnić się uskrzydlającym napojem.

INFORMACJE

Liczba godzin: 17h (sobota i niedziela)
Liczba uczestników: 6 osób
Cena warsztatów: 1000 zł netto/osoba

Zgłoszenia na warsztaty proszę wysyłać na adres: jankowski.photo@gmail.com, podając w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon, oraz przesyłając link do portfolio bądź załączając 10 najlepszych zdjęć w formacie jpg w małej rozdzielczości W tytule maila proszę napisać „Zgłoszenie na warsztaty: Światło Błyskowe: Moda, Portret, Reklama.”

Terminy zajęć ustalane są po zebraniu się odpowiedniej ilości chętnych osób.
Zwykle są to 3 i 4 weekend miesiąca.

Potwierdzenie miejsca następuje drogą mailową po:
- akceptacji zgłoszenia według ilości wolnych miejsc oraz dopasowaniu składu grup do poziomu zaawansowania uczestników
- po przelaniu zaliczki w wysokości 300 zł

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

W razie pytań proszę o kontakt: jankowski.photo@gmail.com.

* Uczestnicy mają możliwość publikacji zdjęć z warsztatów w swoich portfolio po wcześniejszej akceptacji przez organizatora i modelkę